Bajkowe Lato ze Świetlicą | Podsumowanie

Minęły już wakacje, ale wspomnienia z nich zostaną na dłużej. Zadbało o nie Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku.

Jak co roku w każdy czwartek przez całe wakacje organizowane były imprezy z cyklu „Bajkowe lato ze Świetlicą”. W tym czasie wiele się działo, i to w różnych miejscach. Ponieważ bajkowe  czwartki odbywały się między innymi na Plaży Miejskiej, przy Świetlicy Socjoterapeutycznej w Giżycku, na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 7 w Giżycku oraz na Wzgórzu św. Brunona.  

Bajkowe Lato ze ŚwietlicąBajkowe Lato ze ŚwietlicąBajkowe Lato ze ŚwietlicąBajkowe Lato ze ŚwietlicąBajkowe Lato ze ŚwietlicąBajkowe Lato ze ŚwietlicąBajkowe Lato ze ŚwietlicąBajkowe Lato ze ŚwietlicąBajkowe Lato ze ŚwietlicąBajkowe Lato ze ŚwietlicąBajkowe Lato ze ŚwietlicąBajkowe Lato ze Świetlicą

W tej wakacyjnej przygodzie udział wzięło wiele dzieci i  ich rodziny, odwiedzały nas także maluchy z giżyckich przedszkoli i turyści przebywający w naszym mieście. Podczas spotkań na maluchów czekało wiele atrakcji i zabaw.

 

Już pierwsze spotkanie rozpoczęło się od ciekawego przedstawienia  pt. OPOWIEŚCI STAREGO KREDENSU oraz animacje pod hasłem CUKIERNIA PANA MARCEPANA I MADAME LUKIER, przygotowane przez aktorów z Teatru pod Orzełkiem.

 

Kolejnym czwartkowym gościem był cyrk Partolinii, który bawił dzieci wesołymi skeczami. Nie zabrakło klaunów, Rupherta i Rico. Ten wspaniały duet, dwukrotnie odwiedził nasze dzieci, spektaklem pt. Cyrk przyjechał do Miasteczka” oraz „Ja nie chcę do szkoły”. Następnie najmłodsi  wzięli udział w Jarmarku Artystycznym,  animatorki w pirackim wydaniu zachęcały uczestników do różnych zabaw. Nie zabrakło takich  zajęć jak tworzenie bransoletek z kolorowych koralików,  warsztatów hortiterapii polegających na  różnorodnych pracach związanych z ogrodem i  zielenią, wyplatanie łódeczek. Eventosfera to kolejna atrakcja, której nie mogło zabraknąć. Były bańki mydlane, konkursy, wesołe piosenki, tańce, festiwal kolorów,  zjeżdżalnie oraz trampoliny. Szczudlarze i ścianka  wspinaczkowa to wszystko zapewnili dzieciom animatorzy w szóstym spotkaniu bajkowego lata. A na zakończenie wakacji spotkaliśmy się przy wspólnych zabawach pod hasłem „Wakacje z  Ekologią”. Wówczas gościliśmy przedstawicieli Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Giżycku oraz Nadleśnictwa Giżycko.

Bajkowe Lato ze ŚwietlicąBajkowe Lato ze ŚwietlicąBajkowe Lato ze ŚwietlicąBajkowe Lato ze ŚwietlicąBajkowe Lato ze ŚwietlicąBajkowe Lato ze ŚwietlicąBajkowe Lato ze ŚwietlicąBajkowe Lato ze ŚwietlicąBajkowe Lato ze ŚwietlicąBajkowe Lato ze ŚwietlicąBajkowe Lato ze ŚwietlicąBajkowe Lato ze ŚwietlicąBajkowe Lato ze ŚwietlicąBajkowe Lato ze ŚwietlicąBajkowe Lato ze ŚwietlicąBajkowe Lato ze Świetlicą

 

Każda impreza  cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci i ich opiekunów. Było bajkowo i kolorowo, a wśród wspaniałych zabaw, ciekawe gry, konkursy, tańce, wesołe piosenki, deszcze baniek mydlanych, malowanie włosów i buziek. Przedstawienia naszych gości były pełne humorów, muzyki, kolorowych kostiumów.  Wszyscy super się bawili, a na zakończenie otrzymywali elementy odblaskowe i małą słodycz, które przekazywała Pani Ewa Ostrowska Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku .

 

Dzieci, które spędzały wakacje w Świetlicy oraz Pełnej Chacie korzystały z wielu dodatkowych atrakcji przygotowanych przez opiekunów. To między innymi zajęcia plastyczne, zabaw na podwórku, wycieczki. 

 

Świetlica Socjoterapeutyczna – dzieci już na początku wakacji udały się do Parku Linowego Wiewióra, gdzie miały możliwość aktywnego spędzenia czasu. Następnie  odwiedziły pracownię Ceramiczną Ogniem Malowaną, która znajduje się w Giżycku.  Podczas zajęć wykonały różne przedmioty-naczynia. Miła Stajnia w miejscowości Jeziorko, to kolejna atrakcja przygotowana przez Świetlicę. Była lekcja jazdy konno, ognisko i wiele zabaw na podwórku. Podopieczni również wybrali się na wycieczkę do Ośrodka Sportów Wodnych w „Zofiówka” w Rynie. Gdzie mogli skorzystać z różnych sprzętów wodnych. Wiele radości przyniosła wycieczka do ZOO Safari. To tu mogli podziwiać wspaniałe widoki, a nawet pozjeżdżać na dętkach. Wiele radości przyniosła też wycieczka do Mazurolandii- Parku Miniatur Warmii i Mazur.

Oprócz wycieczek podopieczni mieli okazje korzystać z ciekawych  warsztatów, między innymi  wyplatali łódeczki , tworzyli breloczki, wyrabiali własną pizzę. Nie brakowało  wspólnych zabaw i integracyjnych gier.

 

Klub „Pełna Chata” – dzieci wzięły udział w warsztatach przygotowanych przez osoby reprezentujące firmę Prosto z Młynka. Podczas zajęć miały okazję zobaczyć proces powstawania słodkości, a nawet same wykonać pyszne lizaki. Następnie Pełna Chata udała się do Muzeum Indian w Spytkowie, gdzie odkrywała kolekcję oryginalnego indiańskiego rękodzieła, strojów, broni, przedmiotów obrzędowych itp. Ponadto na dzieci czekały ciekawe gry zabawy indiańskie, takie jak strzelanie z łuku , rzut włócznią czy pokonywanie toru przeszkód. Przy muzeum znajdował się też Chlebowy Domek, w którym uczestnicy własnoręcznie formowali i wypiekali własne bułeczki. „Miedzy nami Żywiołami”, to premiera filmowa, na którą podopieczni wybrali się do kina w Ełku, a następnie czekała na nich super zabawa na basenie w Mosir Ełk Basen. W ich planach znalazła się również wycieczka do Miłej Stajni w miejscowości Jeziorko. Każdy skorzystał z lekcji jazdy konno, a później z wielu atrakcji przygotowanych przez opiekunów. Nie pominęli wycieczki do Mazurolandii- Parku Miniatur Warmii i Mazur, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji.

Wycieczki to nie wszystko, bo były również gry i zabawy. A tam między innymi zajęcia integracyjne, warsztaty dogoterapii, zajęcia biblioteczne, biodynamiczne terapie naturalne  czy  wyjścia nad wodę.

 

To wszystko sprawiło, że uczestnicy zarówno Świetlicy jak i Pełnej Chaty na nudę nie mogli narzekać, a wręcz przeciwnie świetnie się bawili i długo będą wspominać bajkowe lato.     

 

Podsumowanie „Bajkowego Lata ze Świetlicą” podczas rejsu po okolicznych jeziorach

Bajkowe Lato - podsumowanie podczas rejsuBajkowe Lato - podsumowanie podczas rejsuBajkowe Lato - podsumowanie podczas rejsuBajkowe Lato - podsumowanie podczas rejsuBajkowe Lato - podsumowanie podczas rejsuBajkowe Lato - podsumowanie podczas rejsuBajkowe Lato - podsumowanie podczas rejsuBajkowe Lato - podsumowanie podczas rejsu

 

W piątek 1 września w Giżycku na statku „Dźwina” odbyło się podsumowanie  „Bajkowego lata ze Świetlicą”.   Wśród uczestników rejsu  byli Burmistrz Miasta Wojciech Karol Iwaszkiewicz, Ewa Ostrowska Dyrektor CPUIS w Giżycku, przedstawiciele instytucji biorących udział w organizacji różnych przedsięwzięć na rzecz bajkowego lata, nie mogło zabraknąć  przedstawicieli Świetlicy Socjoterapeutycznej i Klubu „Pełnej Chaty”, dzięki którym każda czwartkowa impreza była zorganizowana profesjonalnie i sprawnie. W spotkaniu udział wzięły także dzieci, które nie opuściły żadnej imprezy.

Spotkanie rozpoczęła Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej  prezentacją multimedialną z przebiegu wszystkich czwartkowych spotkań oraz działalności Świetlicy Socjoterapeutycznej  i „Pełnej Chaty” oraz podziękowała współpracownikom z CPUIS i przedstawicielom instytucji i firm   za  trud organizacji bajkowych czwartków, tak, by były one  bardzo ciekawe, kolorowe i przyciągające uwagę najmłodszego widza.  Z kolei Burmistrz Miasta podziękował wszystkim za zaangażowanie i świetną organizację.  Przemówienia zakończono pysznym tortem.

Należy zwrócić uwagę na to, że każda czwartkowa impreza  bawiła najmłodszych  wraz z ich opiekunami, a także giżyckich przedszkolaków oraz turystów odwiedzających nasze miasto.  Odwiedzało nas mnóstwo dzieci, które miały okazje skorzystać z wielu atrakcji, a każda impreza oferowała co innego. Były bardzo ciekawe spektakle, zabawy z animatorami i słodkie niespodzianki.  To wszystko sprawiło, że dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawach, a wychodziły z nich uśmiechnięte i kolorowe.

 

 

Do zobaczenia w przyszłym roku! Atrakcji nie zabraknie i na pewno będzie wesoło i kolorowo.

 

Zdjęcia i informacje - Centrum Profilaktyki Społecznej i Integracji Społecznej - Beata Górczyńska