Zapowiedź GIŻYCKO AIR SHOW Prolog

Wkrótce w Giżycku nowa lotnicza impreza - Giżycko Air Show, będąca zapowiedzią przyszłorocznych pokazów w sercu Mazur.

W tym roku zapraszamy wszystkich fanów lotnictwa 31 sierpnia 2023 roku na plażę miejską w Giżycku, skąd będzie można obserwować widowisko lotnicze z udziałem załóg z Polski i zagranicy. Gospodarzem wydarzenia jest miasto Giżycko.

 


GIŻYCKO AIR SHOW Prolog

31 sierpnia czwartek godz. 19.00 - 21.00 | plaża miejska

Zapraszamy na powietrzne show, będące zapowiedzią
przyszłorocznego wydarzenia
Giżycko Air Show!


 

Pokazy realizowane są we współpracy ze stowarzyszeniem Grupa Falco 2, która podjęła wyzwanie i szykuje nam podniebną ucztę na koniec wakacji!

 

Ramowy program pokazów:

  • 19.00 - 20.00 dzienny blok pokazów
  • 20.15 - 21.00 nocny blok pokazowy

Loty widokowe śmigłowcem i balonem

Od 15.00 do 20.00 będzie możliwość skorzystania również odpłatnie z lotów widokowych śmigłowcem i balonem na ogrzane powietrze na uwięzi.

 

Grupy pokazowe

Sukcesywnie prezentować będziemy grupy pokazowe, które wystąpią w Giżycku. Pierwsza z nich to Sky Magic - pozytywnie zakręceni ludzie, którzy opuszczają sprawne samoloty i śmigłowce. Mowa oczywiście o drużynie skoczków spadochronowych i to tej najlepszej. Dlaczego Sky Magic? Bo pokazują magię w powietrzu. Podczas każdego skoku towarzyszą im dymy i pirotechnika. 

 

Sky Magic


Organizatorzy: Miasto Giżycko, Grupa Falco 2

Partnerzy wydarzenia: RC Giżycko, RC Młyniec II, Hotel Zamek Ryn, Hotel Europa, Adams, Dudek, Grudziądzki Klub Balonowy, MOPR, OSP Spytkowo, Buschcat Demo Team, Sky Magic, Airborne phyrotechnics, Flyboard, Lokalna Organizacja Turystyczna Mazury. Współpartnerem organizacyjnym jest Gmina Wiejska Giżycko.