GIŻYCKO AIR SHOW Prolog | 31 sierpnia

31 sierpnia w Giżycku nowa lotnicza impreza - Giżycko Air Show, będąca zapowiedzią przyszłorocznych pokazów w sercu Mazur.

W tym roku zapraszamy wszystkich fanów lotnictwa 31 sierpnia 2023 roku na plażę miejską w Giżycku, skąd będzie można obserwować widowisko lotnicze z udziałem załóg z Polski i zagranicy. Gospodarzem wydarzenia jest miasto Giżycko.

 

Prezentujemy plakat wydarzenia! Dynamika i ekspresja grafiki na pewno będzie miała odzwierciedlenie podczas imprezy!

Plakat

Współautorami plakatu są Michalina Balcerzewska - grafik komputerowy współpracujący z Grupą Falco od lat oraz znany bydgoski fotograf Lech Kałużny. Jego prace można oglądać tutaj.  


GIŻYCKO AIR SHOW Prolog

31 sierpnia czwartek godz. 18.30 - 21.00 | plaża miejska w Giżycku

Zapraszamy na powietrzne show, będące zapowiedzią
przyszłorocznego wydarzenia 
Giżycko Air Show!


 

Pokazy realizowane są we współpracy ze stowarzyszeniem Grupa Falco 2, która podjęła wyzwanie i szykuje nam podniebną ucztę na koniec wakacji!

 

Ramowy program pokazów:

  • 18.30 - 20.00 dzienny blok pokazów
  • 20.15 - 21.00 nocny blok pokazowy

Loty widokowe śmigłowcem i balonem

Od 15.00 do 20.00 będzie możliwość skorzystania również odpłatnie z lotów widokowych śmigłowcem i balonem na ogrzane powietrze na uwięzi.

 

Grupy pokazowe

Grupy pokazowe, które wystąpią w Giżycku sukcesywnie prezentujemy na stronie wydarzenia 

Sky Magic


Organizatorzy: Miasto Giżycko, Grupa Falco 2

Partnerzy wydarzenia: RC Giżycko, RC Młyniec II, Hotel Zamek Ryn, Hotel Europa, Adams, Dudek, Grudziądzki Klub Balonowy, MOPR, OSP Spytkowo, Buschcat Demo Team, Sky Magic, Airborne phyrotechnics, Flyboard, Lokalna Organizacja Turystyczna Mazury. Współpartnerem organizacyjnym jest Gmina Wiejska Giżycko.

Partenerm wydarzenia jest także firma Investa, która udostępnia lądowisko Mazury Residence położone na Osiedlu Grajwo na terenie Gminy Giżycko dla startu samolotów do pokazów oraz śmigłowców do lotów widokowych w bezpośredniej bliskości stref pokazowych.

 

Atrakcje podczas wydarzenia uzależnione są od warunków pogodowych i mogą ulec zmianie.