Koncert charytatywny 12 Godzin Serce Mazur | Jeden bilet jedno serce

Giżycko wspiera ideę transplantacji i akcję 12 Godzin dla życia. Każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę kupując bilet na koncert charytatywny, który odbędzie się już w tę niedzielę 25 lipca w amfiteatrze w Mrągowie. Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na zakup urządzenia do transportu serca - 12 godzin.

 

Zagrają Patrycja Markowska, Natalia Nykiel i zespół HLA 4transplant, z dr. Zygmuntem Kalicińskim na czele, kardiochirurgiem, transplantologiem, prezesem Fundacji Dla Transplantacji, który zainicjował działania na Mazurach.   

 

 

FESTIWAL 12 GODZIN – SERCE MAZUR

25 lipca 2021 godz. 18.00 - 22.00

Amfiteatr w Mrągowie

 

Koncert organizowany w ramach kampanii społecznej, w której udział bierze również Giżycko. Koncert odbędzie się w mrągowskim amfiteatrze. Tegoroczny koncert w doborowej obsadzie poprowadzi Paulina Sykut-Jeżyna.

 

Wystąpią:
Patrycja Markowska
Natalia Nykiel
HLA 4transplant

 

Zebrane środki pieniężne zostaną przeznaczone na sprowadzenie do Polski nowoczesnego sprzętu OCS Heart, który zwiększa czas potrzebny do transportu przeszczepianego serca z 4 do 12 godzin.   "Do tej pory polscy lekarze nie dysponują nowoczesnym sprzętem do przewozu pobranego do przeszczepu serca. Organ nadal transportujemy przestarzałymi metodami - w lodzie, co skraca czas na wykonanie operacji do czterech godzin. Tymczasem dzięki aparaturze OCS Heart transplantolodzy zyskaliby 12 godzin! Na pilny przeszczep czeka rocznie ponad 400 Polaków, z których ok. 20 to młodzi ludzie z wrodzonymi wadami serca. Dlatego FUNDACJA DLA TRANSPLANTACJI w ramach akcji #12GodzinDlaŻycia oraz „Festiwalu 12 Godzin Serce Mazur" rozpoczęła zbiórkę funduszy na zakup OCS Heart" - wyjaśnia dr Zygmunt Kaliciński, kardiochirurg, transplantolog, prezes Fundacji Dla Transplantacji.  

 

KTO RATUJE JEDNO ❤️ TEN RATUJE CAŁY ŚWIAT! Dołącz do inicjatywy!  

 

Zakup biletów na wydarzenie odbywa się za pośrednictwem platformy e-bilet:
https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/festiwal-12-godzin/  

Organizator: Fundacja dla transplantacji dlatransplantacji.pl

Współorganizator: Musicart Agency

Partnerzy: Stowarzyszenie Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 wraz z gminami członkowskimi KWJM

 

Uwaga! Na giżyckim profilu fb "Miasto Giżycko" www.facebook.com/kursnagizycko mamy specjalny konkurs i 5 podwójnych zaproszeń na niedzielny koncert! Zapraszamy do zabawy, a bilety mogą być wasze. Zamieśćcie w komentarzu pod postem zdjęcie, z osobą, osobami które są wam najbliższe, dla których bije wasze serce i napiszcie, dlaczego o transplantacji warto mówić. Na wasze zdjęcia i komenatrze czekamy do czwartku 22 lipca do 9.00, tego samego dnia podamy wyniki:)