Krzysztof Stachowski | "Cztery pory roku z literaturą"

Krzysztof Stachowski | "Cztery pory roku z literaturą"
 • Kiedy

  3 Lutego 2024 ● 17:00

  3 Lutego 2024● 19:00

 • Gdzie

  ulica: Dąbrowskiego
  Nr domu: 8
  11-500 Giżycko
  Miejsce: Hotel Masovia

 • Wstęp

  wstęp wolny

 • Organizator

  Stowarzyszenie Wspólnota Mazurska, Miejska Biblioteka Publiczna w Giżycku oraz księgarnia ODEON

Stowarzyszenie Wspólnota Mazurska, Miejska Biblioteka Publiczna w Giżycku oraz księgarnia ODEON zapraszają na kolejne spotkanie  z cyklu "Cztery pory roku z literaturą".

Gościem będzie:
Krzysztof Stachowski - autor książki "Kanał Mazurski "
Monografia nieukończonej drogi wodnej

Giżycczanin, którego pasją stał się Kanał Mazurski, zlustrowany pieszo po obu stronach granicy. Jak pisze autor we wstępie Kanał "okazuje się obiektem niezwykle wdzięcznym, zarówno w badaniach archiwalnych, jak i terenowych. Z jednej bowiem strony brakuje polskiej literatury, nie ma niemieckiego rysu monograficznego, z drugiej zaś mamy olbrzymie bogactwo infrastruktury inżynieryjno-technicznej, skumulowanej w obrębie kanału, co czyni z całości niepowtarzalne dzieło techniki".
Publikacji tej towarzyszył zamysł przybliżenia Czytelnikowi tego jakże mało znanego dzieła kultury technicznej, unikatowej w skali Polski, a nawet Europy. Może dzięki temu uda się uchronić nie tylko Kanał Mazurski, ale inne dzieła inżynierii technicznej, noszące  wyraźne znamiona niepowtarzalności"

Krzysztof Stachowski, ukończył studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Od wielu lat interesuje się historią regionu Warmii i Mazur oraz Obwodu Kaliningradzkiego FR. Pracę zawodową rozpoczął firmie geodezyjnej, a od 2008 roku jest związany z instytucją odpowiedzialną za gospodarkę wodną.Od tego czasu zgłębia tematykę dróg wodnych na obszarze dawnych Prus Wschodnich. Plakat

Prowadzenie - Krzysztof Kossakowski

ZAPRASZAMY
3 lutego 2024 r. (sobota) , godz. 17.00
Hotel Masovia
ul.Dąbrowskiego 8
11-500 Giżycko