Milko Mazury MTB | 13 sierpnia w Giżycku

13 sierpnia Giżycko stanie się miejscem rywalizacji i rozrywki dla kolarzy górskich z całego kraju. Milko Mazury MTB w Giżycku to wydarzenie, które z pewnością zainteresuje fanów kolarstwa górskiego.

Trasa ,,Bitwa o Twierdzę Boyen” to wyjątkowa runda o długości 10 kilometrów, która sprawdzi umiejętności kolarzy uczestniczących w cyklu. Trasa Milko Mazury MTB

 

Szczegóły trasy

Na trasie znajdą się ciekawe singletracki, kręte dukty leśne na wzgórzach św. Brunona i widoki na zabytkową twierdzę. To jedyna taka trasa wyścigu w Polsce. Możesz wybrać jeden z sześciu dystansów: PRO (42,4 km), EXPERT i  i ELECTOFUN E-BIKE RACE (31,8 km), HOBBY i WIELKA STÓWKA  (21,2 km) lub FUN (10,6 km) dla początkujących kolarzy. To doskonała okazja, by dobrze się bawić i poznać piękne trasy rowerowe w Giżycku.  

 

Zawody dla najmłodszych W niedzielę po południu odbędą się także zawody dla najmłodszych kolarzy: Łaciate Junior Strider Racing oraz Łaciate Junior Liga Szkółek Kolarskich.

 

Strider

 

Warsztaty Rowerowe Łaciate Junior Strider Racing  

 

Twoje dziecko nie może doczekać zabawy na rowerkach biegowych? Przyjdź na darmowe warsztaty i wyścigi Łaciate Junior Strider Racing, które odbędą się 13 sierpnia w Parku Rogera Goemaere'a podczas Milko Mazury MTB ,,Wyścig o Twierdzę Boyen". To będzie niesamowita przygoda!   W strefie przygód Strider każde dziecko w wieku od roku do 5 lat będzie mogło pojeździć na rowerkach biegowych, pobawić się z innymi i nauczyć się, jak świetnie jeździć na dwóch kółkach pod okiem animatorów.   O godzinie 12:00 rozpoczną się wyścigi Łaciate Junior Strider Racing w czerech grupach wiekowych:   STRIDER Racing 1 – do 2 lat (chłopcy i dziewczynki), STRIDER Racing 2 – 3 lata (chłopcy i dziewczynki), STRIDER Racing 3 – 4 lata (chłopcy i dziewczynki), STRIDER Racing 4 – 5 lat (chłopcy i dziewczynki).   O godzinie 12:30 odbędzie się dekoracja zwycięzców i wręczenie nagród.   Rejestracja przez internet na stronie www.mazurymtb.pl lub osobiście w biurze zawodów w dniu wyścigów od godziny 9.00 do 11.30.   Nie przegap tej okazji! Wyścigi są całkowicie za darmo!    

 

Lokalizacja w parku Goemaere'a

 

Miasteczko sportowe i biuro zawodów znajdować się będzie w Parku Rogera Goemaere'a przy ul. św. Brunona w Giżycku.  

 

Pomysł na rodzinny weekend

 

Trasa wyścigu przebiegać będzie po Wzgórzu św. Brunona i wokół Twierdzy Boyen, gdzie można skorzystać z nowych tras pieszo-rowerowych o długości ponad 5 km. To idealne miejsce na aktywny wypoczynek w Giżycku, podziwianie zabytkowej twierdzy i cieszenie się leśnym otoczeniem. Giżycko to miasto pełne atrakcji, które warto odwiedzić. Przy twierdzy można znaleźć Park Linowy Wiewióra i Boyen Water Park nad jeziorem Popówka Mała. Nie czekaj i zaplanuj sobie weekend w Giżycku!  

 

Program wyścigów:

10:00 – start wyścigu PRO

10:10 – start wyścigu EXPERT

10:15 – start wyścigu HOBBY/WIELKA STÓWA

10:20 – start wyścigu E-Bike Race 12:00 – Wyścigi Łaciate Junior Strider Racing

12:30 – Dekoracja zwycięzców Łaciate Junior Strider Racing

13:30 – Dekoracja kategorii PRO/EXPERT/HOBBY/WIELKA STÓWA/E-Bike Race

14:30 – start wyścigu Młodzik/Młodziczka/FUN

14:35 – start wyścigu Żak/Żaczka

15:40 – start wyścigu Wentylki

16:10 – start wyścigu Bystrzaki

16:30 – start wyścigu Skrzaty

17:00– Dekoracja kategorii Młodzik/Młodziczka/FUN/Wentylki/Żak/Żaczka/Bystrzaki/Skrzaty

  • MapaOrganizatorem wydarzenia pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego jest Stowarzyszenie Luz Grupa.
  • Milko Mazury MTB Etap 6 –Giżycko – Bitwa o Twierdzę Boyen wspólnie z Miastem Giżycko, Twierdzą Boyen Giżycko, Giżyckim Centrum Kultury
  • Sponsor tytularny: Milko
  • Sponsor strategicznym Łaciate Junior, Electofun Bosch
  • Partnerem głównym LOTTO, Quick Quick, Expand
  • Patronat medialny: Radio Olsztyn, Mazury24.eu, Namtb.pl, Velonews.pl,
  • Rowerowa.pl , GłosMazur24.pl, Mragowo24.info

Zapraszamy na niezapomnianą przygodę na dwóch kółkach! 

Autor: Natalia Wrzosek, Milko Mazury MTB