Milko Mazury MTB

Milko Mazury MTB
 • Kiedy

  13 Sierpnia 2022

  14 Sierpnia 2022

  Całodniowa


  13 Sierpnia 2022

  14 Sierpnia 2022

  Całodniowa

 • Gdzie

  ulica:
  11-500 Giżycko

 • Organizator

  Stowarzyszenie Luz Grupa

Milko Mazury MTB

GIŻYCKO 13-14 sierpnia 2022

 

Milko Mazury MTB to wyścigi kolarstwa górskiego organizowane w najatrakcyjniejszych mazurskich miejscowościach. Organizatorem jest Stowarzyszenie Luz Grupa w ramach projektu #RoweroweMazury.

 

W Giżycku, tradycyjnie, rozegrany zostanie jeden z etapów. Miasteczko sportowe oraz start i meta zawodów zlokalizowane będą w jednym z charakterystycznych punktów naszego miasta. Trasa wyścigu rodem z rasowego cross country zadowoli każdego fana MTB. Mazury MTB  ma na celu popularyzację kolarstwa górskiego jako wspaniałego sportu wyczynowego  i doskonałej formy aktywnego wypoczynku. Uczestnictwo w zawodach to szansa na poznanie najpiękniejszych zakątków naszego regionu. Lokalizacja miasteczka wyścigu i trasa gwarantują więc świetnie spędzony weekend.

 

Serdecznie zapraszamy całe rodziny na rowerową przygodę z Milko Mazury MTB. Zachęcamy również kibiców do aktywnego wsparcia kolarzy. Nic tak nie niesie na trasie jak dobry i głośny doping. Koniecznie odwiedźcie nas w Giżycku.

 


 

KOMUNIKAT MILKO MAZURY MTB

 

Najbliższy weekend w Giżycku upłynie  pod znakiem kolarstwa górskiego 

 

Już w najbliższy weekend 13 -14 sierpnia Giżycko stanie się areną rywalizacji kolarzy górskich w każdym wieku i na wszystkich poziomach zaawansowania. Milko Mazury MTB potrwa dwa dni, a niedzielne wyścigi główne zostaną rozegrane na trzech dystansach PRO, EXPERT i HOBBY. To jeden z najciekawszych etapów w mazurskim cyklu i obowiązkowa pozycja dla każdego fana "pure MTB". 

 

Pierwszy dzień wyścigów jak zwykle będzie należał do dzieci i młodzieży. Rywalizacja w Łaciate Junior Race - Liga Szkółek Kolarskich odbędzie się w kategoriach wiekowych od 6 do 14 lat. Początkujący kolarze, będą mogli spróbować swoich sił na dystansie FUN (10,6 km). Udział w tej rywalizacji to świetna zabawa i okazja do poznania ciekawych tras rowerowych.

 

Niedziela to już stałe wyścigi na dystansie PRO (42,4 km), EXPERT(31,8 km),  HOBBY i ELECTOFUN E-BIKE RACE (21,2 km). Niedzielne południe to jak zawsze rywalizacja najmniejszych pociech, czyli Łaciate Junior Strider Racing.

 

Miasteczko sportowe i biuro zlokalizowane będzie w Parku Rogera Goemaere'a przy ul. św. Brunona w Giżycku. 

 

Sama trasa poprowadzona została po wzgórzu św. Brunona i wokół Twierdzy Boyen, gdzie powstała niedawno w ramach międzynarodowego projektu oznakowana trasa pieszo-rowerowa o długości 3729 m oraz trasa dla rowerów górskich o długości 1899 m. Cała trasa o długości 5628 m włączona zostanie do „Mazurskiej Pętli Rowerowej”. To ciekawa propozycja na aktywny wypoczynek w Giżycku, spacery i rowerowe wyprawy wokół XIX-wiecznej fortyfikacji, wśród leśnego otoczenia. Będąc w Giżycku warto odwiedzić oczywiście samą twierdzę, największy zabytek w regionie, czy skorzystać okolicznych atrakcji. Tuż przy twierdzy znajduje się Park Linowy Wiewióra i coś dla fanów wake - Boyen Water Park nad jeziorem Popówka Mała.

 

Szczegółowe informacje o wyścigu znajdują się na stronie https://www.mazurymtb.pl.

Rejestracja online zakończy się w piątek wieczorem. 

 

 

Program wyścigów: 

 

SOBOTA, 13 SIERPNIA 

Wyścig Łaciate Junior RACE – Liga Szkółek Kolarskich

 

10:00 – start wyścigu Młodzik / Młodziczka

11:00 – start wyścigu Żak / Żaczka

12:30 – start wyścigu Wentylki / Bystrzaki

13:05 – start wyścigu Skrzaty

 

11:45 – Dekoracja kategorii Młodzik / Młodziczka

12:00 – Dekoracja kategorii Żak / Żaczka

13:30 – Dekoracja kategorii Wentylki / Bystrzaki

13:30 – Dekoracja kategorii Skrzaty

 

10.00 – start wyścigu FUN

11:45 – Dekoracja kategorii FUN

 

NIEDZIELA, 14 SIERPNIA

10:00 – start wyścigu PRO

10:05 – start wyścigu EXPERT

10:10 – start wyścigu HOBBY i ELECTOFUN E-BIKE RACE

14:05 – Dekoracja kategorii PRO

14:00 – Dekoracja kategorii HOBBY i E-Bike

14:15 – Dekoracja kategorii EXPERT

 

Dzieci

Wyścigi Łaciate Junior Strider Racing

11.30 - start wyścigów

12.30 - dekoracja kategorii

 

Organizatorem wydarzenia pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego jest Stowarzyszenie Luz Grupa.

Milko Mazury MTB Etap 6 –Giżycko – Bitwa o Twierdzę Boyen wspólnie z Miastem Giżycko, Twierdzą Boyen Giżycko, Giżyckim Centrum Kultury

Sponsor tytularny -  Milko

Sponsor strategicznym Łaciate Junior

Partner Strategiczny Electofun

Partner Główny - LOTTO

 

Wizualizacja 3D: https://www.relive.cc/view/vYvrAE8Jzxq 

Plik nawigacyjny GPX do pobrania: www.mazurymtb.pl/aktualnosci/mazurskie-trasy-i-szlaki-kolarstwa-gorskiego-zbior-plikow-gpx 

 

 


 

UTRUDNIENIA W RUCHU | ul. Św. Brunona, Moniuszki, Turystyczna

W dniach 13-14 sierpnia 2022 r. w związku z organizacją wyścigów kolarskich w ramach cyklu Milko Mazury MTB, nastąpią czasowe utrudnienia w ruchu drogowym, w sobotę i niedzielę, w godz. 9.00-14.00. Odcinki ul. św. Brunona i Moniuszki zostaną wyłączone z ruchu. Zostanie ustawione również wahadło na ul. Turystycznej. Do kierowców i pieszych apelujemy o wyrozumiałość, ostrożność i stosowanie się do znaków i poleceń kierujących ruchem oraz zapraszamy do kibicowania.

 


 

Warsztaty i wyścigi na rowerkach biegowych Łaciate Junior Strider Racing!

Zapraszamy najmłodszych miłośników dwóch kółek do udziału w bezpłatnych warsztatach i wyścigach Łaciate Junior Strider Racing. Wydarzenie odbędzie się w dniach 13-14 sierpnia na specjalnie przygotowanym torze, ustawionym w miasteczku sportowym w Parku Rogera Goemaere'a w Giżycku.

 W sobotę zapraszamy do strefy przygód Strider, gdzie animatorzy zachęcać będą dzieci do jazdy na rowerkach biegowych i zabawy z innymi dziećmi przy jednoczesnym usprawnianiu i rozwijaniu podstawowych umiejętności obsługi roweru.

W niedzielę zapraszamy do udziału w unikalnych wyścigach Łaciate Junior Strider Racing, które rozpoczną się o godz. 11:30. Zawody rozegrane będą w czterech grupach wiekowych:

STRIDER Racing 1 – do 2 lat (chłopcy i dziewczynki),
STRIDER Racing 2 – 3 lata (chłopcy i dziewczynki),
STRIDER Racing 3 – 4 lata (chłopcy i dziewczynki),
STRIDER Racing 4 – 5 lat (chłopcy i dziewczynki).

Niedzielna dekoracja najmłodszych pociech odbędzie się o godz. 12:30.

Zainteresowanych zapraszamy do rejestracji elektronicznej https://www.mazurymtb.pl/ lub w biurze zawodów w dniu wyścigów od godziny 8.00 do 11.15.

Udział w zawodach jest bezpłatny!

 

 


 

 

Autor: Natalia Wrzosek Biuro Milko Mazury MTB