Mirosław Hermaszewski we wspomnieniach Stanisława Tołwińskiego

Stanisław Tołwiński Prezes AKJ, założyciel Stowarzyszenia GIŻYCKO – MIASTO MARZEŃ XXI WIEKU - Refleksyjne wspomnienie o śp. Mirosławie Hermaszewskim.


 

STRACILŚMY PRZYJACIELA MAZUR, GIŻYCKA I AEROKLUBU KRAINY JEZIOR!

 

Z głębokim smutkiem i wręcz  niedowierzaniem przyjęliśmy w dniu 12 grudnia informację o śmierci gen . bryg. pil. Mirosława Hermaszewskiego - jedynego polskiego kosmonauty, wyróżnionego w 2018 r. (w przeddzień jubileuszowej edycji Mazury AirShow 2018) Statuetką OSOBOWOŚCI STULECIA LOTNICTWA POLSKIEGO, wielkiego przyjaciela Mazur i Giżycka, wieloletniego członka Komitetru Honorowego mazurskich pokazów lotniczych „Mazury AirShow” i naszego gościa aktywnie publicznego podczas ich realizacji w Giżycku - nad j. Niegocin.

 

Mirosław Hermaszewski

 

Generał Mirosław zapraszany na spotkania, by opowiadać o swojej wyprawie i popularyzować kosmonautykę, zawsze pogodny, z dużym poczuciem humoru, i o wyjątkowo przyjaznym usposobieniu. Po prelekcji zawsze znalazł czas na zrobienie pamiątkowych fotografii, obdarzał autografem swoich „fanów” i oczywiście w tym szczególnie szczęśliwych posiadaczy  opowieści pilota - kosmonauty, w arcyciekawej książce pt. CIĘŻAR NIEWAŻKOŚCI.


Żegnamy wspaniałego Człowieka, wielokrotnie nagradzanego, który pozostał skromnym i otwartym na innych.

	Mirosław Hermaszewski		Mirosław Hermaszewski		Mirosław Hermaszewski		Mirosław Hermaszewski		Mirosław Hermaszewski		Mirosław Hermaszewski		Mirosław Hermaszewski		Mirosław Hermaszewski

Szanowny i Drogi nam Generale! Spoczywaj w spokoju po kosmicznych i ziemskich trudach! Pozostaniesz na zawsze w naszej wdzięcznej Tobie pamięci!

 

Wyjątkowej Małżonce Wielce Szanownego Generała, dzieciom, wnukom i wszystkim blisklim, składam  wyrazy szczerego współczucia – pozostając razem z Rodziną Mirosława w smutku zaskoczony stratą również mojego,  Aeroklubu Krainy Jezior i Giżycka zacnego przyjaciela.

 

Stanisław Tołwiński

            Prezes AKJ

Organizator „Mazury AirShow”