Monika Wierzbicka i Mazurska Fala zapraszają na warsztaty

21 października odbędzie się pierwsze spotkanie rozpoczynające cykl warsztatowy "Mazurska Fala - Odkrywanie i Śpiewanie Mazurskich Pieśni".

Przedsięwzięcie Mazurska Fala - Odkrywanie i Śpiewanie Mazurskich Pieśni jest kontynuacją spotkań giżyckich seniorów zrzeszonych przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku z Moniką Wierzbicką, podczas których aktywnie współuczestniczyli w zachowaniu dziedzictwa kulturowego jakim są dawne pieśni mazurskie.

 

Spotkanie w Klubie SenioraFot. gizycko.pl/ J. Maciejewska-Kucfir

 

Uczestnicy muzycznych warsztatów na poprzednich zajęciach podjęli decyzję o nazwie grupy i obecnie istnieją jako zespół śpiewaczy Mazurska Fala z Giżycka. Grupa zaśpiewała również na uroczystym zakończenia roku akademickiego 2021/2022 UTW, które miało miejsce w Giżyckim Centrum Kultury.

 

Chętnych zapraszamy do zgłoszenia swojego udziału w zajęciach u Pani dyrektor Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej, Ewy Ostrowskiej, poprzez e-mail ewa.ostrowska@gizycko.pl lub telefonicznie 87 429 13 36.

Monika Wierzbicka

Fot. Katarzyna Trzaskalska

 

Udział w warsztacie jest bezpłatny.

 

Podczas trzech spotkań (21.10, 25.11 i 16.12.2022 roku) Mazurska Fala z Giżycka przybliży Państwu mazurskie pieśni i poprzez aktywne współuczestnictwo w spuściźnie kulturowej, śpiewając, przekaże to co zachowało się już najczęściej tylko na taśmach i w archiwach.

 

Serdecznie Państwa zapraszamy!

Monika Wierzbicka i Mazurska Fala z Giżycka

 

Zadanie finansowane ze środków budżetowych Miasta Giżycka.

 


 

Monika Wierzbicka – pseudonim artystyczny Nina Nu – dwukrotnie nominowana do nagrody muzycznej FRYDERYK, zdobywczyni III miejsca na 25. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. Od ukończenia Studium Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni, czynnie uprawia zawód wokalistki i aktorki, cały czas doskonaląc swoje umiejętności. Giżycczanka, swoje pierwsze artystyczne kroki stawiała w Zespole Pieśni i Tańca Giżycko prowadzonym przez Krystynę Rekosz i Henryka Gierwela w Giżyckim Domu Kultury.  Do 2000 roku częściej ją było widać w teatrze i w telewizji (Teatr Syrena, Teatr Dramatyczny, DTV Jacka Fedorowicza, Kabarecik Olgi Lipińskiej). Po 2000 r. kiedy to współzałożyła Ha-Dwa-O – zespół święcący triumfy w latach 2000/2003, zaczęła tworzyć i współtworzyć w zespołach: Analog, Wiolonczele z Miasta, Żywiołak, Res Factum. Jako twórca i wykonawczyni została przyjęta do grona członków stowarzyszenia ZAiKS oraz STOART. Od lat jej piosenki utrzymują się na playlistach ogólnopolskich i regionalnych stacji radiowych, a niektóre z nich są hitami: Idziemy do zoo, Zatrzymaj mnie, Magia Świąt czy Mój miły rolniku. Jej muzyka rozbrzmiewa jako ilustracja do czytanych w radiowej Trójce powieści  (Papusza, Urodzeni biegacze, Księgi Jakubowe, Quo Vadis, Bezbronna Kreska, Rok Królika), czy na antenach telewizyjnych m.in. Rok w Ogrodzie, Pytanie na śniadanie, Informator seniora, Nie ma jak Polska, Piękniejsza Polska w Unii Europejskiej. Od 15 lat dzieli się swoim doświadczeniem i umiejętnościami – uczy śpiewu współpracując ze Szkołą Śpiewu i Emisji Głosu Konador. Obecnie koncertuje jako Nina Nu, jest członkinią kooperacji artystycznej Mariusz Szczygieł & Res Factum (Projekt Prawda Muzycznie) oraz kooperacji aktorskiej Babainu (Baśń o pięknej Parysadzie i ptaku Bulbulezarze – Bolesława Leśmiana). Jej głos można usłyszeć w bajkach, które dubbinguje. m.in. Spongebob Kanciastoporty, Strażak Sam, Tree Fu Tom, Fraglesy, Hotel Transylwania2 czy Zima Muminków. Więcej informacji na stronie www.ninanu.art.pl.