Okoliczne gminy wspierają giżycki szpital

W czwartek 9 listopada, w Szpitalu Miejskim w Giżycku odbyło się spotkanie, podczas którego burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz oraz prezes szpitala Andrzej Bujnowski podziękowali samorządowcom z okolicznych gmin za realne, finansowe wsparcie giżyckiej placówki.

Dzięki środkom z gmin udało się zakupić nowy i niezwykle potrzebny sprzęt na Oddział Ginekologiczno-Położniczy. Giżycka porodówka już cieszy się dobrymi opiniami. W ostatnim Rankingu Szpitali "Gdzie Rodzić po Ludzku" organizowanym przez Fundację Rodzić po Ludzku, znalazła się w pierwszej trójce najlepszych z naszego województwa. Dodatkowe urządzenia, które trafiły na oddział pozwolą na opiekę na coraz wyższym poziomie. Z nowoczesnych rozwiązań będą mogły korzystać zarówno mamy, jak i ich jeszcze nienarodzone dzieci.

 

Dziękuję Panu Prezesowi Andrzejowi Bujnowskiemu i załodze Szpitala za sprawne zorganizowanie zakupu i dzisiejszej wizyty. Gratuluję sukcesów, dziękuję również Panu doktorowi Adamowi Powichrowskiemu oraz całemu Personelowi Oddziału za codzienną pracę, za współpracę i dzisiejszą wizytę. To jeden z przykładów, gdzie efekty pracy zespołowej widać bardzo szybko - podsumował spotkanie włodarz.

 

Spotkanie samorządowców w sprawie wsparcia Szpitala Miejskiego w GiżyckuPrezes Andrzej Bujnowski, Wójt Gminy Giżycko Marek Jasudowicz, Burmistrz Wojciech Karol IwaszkiewiczPrezes Andrzej Bujnowski, Wójt Gminy Miłki Barbara Mazurczyk, Burmistrz Wojciech Karol IwaszkiewiczPrezes Andrzej Bujnowski, Wójt Gminy Budry Józef Markiewicz, Burmistrz Wojciech Karol IwaszkiewiczPrezes Andrzej Bujnowski, Sekretarz Gminy Węgorzewo Andrzej Fil, Burmistrz Wojciech Karol IwaszkiewiczPrezes Andrzej Bujnowski, Wójt Gminy Miłki Barbara Mazurczyk, Burmistrz Wojciech Karol IwaszkiewiczPrezes Andrzej Bujnowski, Sekretarz Gminy Węgorzewo Andrzej Fil, Burmistrz Wojciech Karol IwaszkiewiczPrezes Andrzej Bujnowski, Wójt Gminy Giżycko Marek Jasudowicz, Burmistrz Wojciech Karol IwaszkiewiczPrezes Andrzej Bujnowski, Wójt Gminy Wydminy Radosław Król, Burmistrz Wojciech Karol IwaszkiewiczPrezes Andrzej Bujnowski, Wójt Gminy Budry Józef Markiewicz, Burmistrz Wojciech Karol IwaszkiewiczPrezes Andrzej Bujnowski, Burmistrz Wojciech Karol IwaszkiewiczPrezes Andrzej Bujnowski, Wójt Gminy Kruklanki Bartłomiej Kłoczko,Burmistrz Wojciech Karol Iwaszkiewicz

 

Inicjatywę wsparły:

  • Gmina Budry 15 000 zł,
  • Gmina Kruklanki 20 000 zł,
  • Gmina Miłki 10 000 zł,
  • Gmina Giżycko 30 000 zł,
  • Gmina Węgorzewo 35 000 zł,
  • Gmina Wydminy 15 000 zł,
  • Gmina Miejska Giżycko 50 0000 zł

Dobra współpraca na rzecz określonego wspólnie celu jest szansą na dalszy rozwój i dostosowanie jednostki do potrzeb i oczekiwań pacjentów, a także do obowiązujących wytycznych w ochronie zdrowia.

 

Fot. gizycko.pl/ J. Maciejewska-Kucfir