Pomaganie przez zajadanie | Sukces kiermaszu w SP7

13 tysięcy złotych, w zaledwie kilka godzin, udało się uzbierać podczas charytatywnego Kiermaszu Wielkanocnego zorganizowanego w Szkole Podstawowej nr 7. Sekretem sukcesu akcji jest zapewne dobra współpraca i serca włożone w pracę na rzecz kiermaszu.

Zgodnie z założeniem, pieniądze ze sprzedaży dań i wypieków, tj. 9 tys zł, zostanie przekazanych na rzecz Ukrainy, a 4 tys. zł, ze sprzedaży ozdób, wpłynie na konto Rady Rodziców. Poza wspomnianymi, wymiernymi korzyściami, niezwykle ważna jest możliwość integracji i łączenie sił na rzecz wyższych celów.

 

Zakupów podczas kiermaszu mógł dokonać każdy chętny, szkoła zorganizowała w tym dniu drzwi otwarte. Stroiki, palmy, kartki, ozdoby świąteczne i wypieki przygotowane przez uczniów, ich rodziców, a także pracowników szkoły - wybierać można było z naprawdę szerokiej oferty. Goście kiermaszu mieli także okazję do skosztowania tradycyjnych dań i ciast ukraińskich, przygotowanych przez mamy uczniów z Ukrainy. 

 

Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością specjaliści z dziedziny gastronomii: Marysia Żebrowska, Ola Juszkiewicz i Dariusz Baryga, którzy częstowali gości gorącym barszczem ukraińskim własnej produkcji. Dodatkową atrakcją była możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia z ulubioną postacią z kreskówki.   

 

Za koordynację wydarzenia odpowiadała pani Sylwia Prokopczuk, przewodnicząca Rady Rodziców i zarazem pracownik SP7 oraz Agnieszka Siergiej, przedsiębiorca zaangażowana w pomoc na rzecz Ukrainy.

 

Fot. gizycko.pl/ J. Maciejewska-Kucfir