Relacja z Eberspächer Puchar Mazur

Wczoraj w Giżycku zakończyły się czterodniowe Mistrzostwa Polski Młodzików U13 - Eberspächer Puchar Mazur.

Na starcie, na jeziorze Niegocin stanęli najlepsi w kraju żeglarze z grupy OPP B. We flocie chłopców odbyło się dziewięć a we flocie dziewczynek - osiem wyścigów.

Żagle

Mistrzem Polski Młodzików U13 został Samuel Bac Cardenas (TS Kuźnia Rybnik) i to Samuel został włączany do elitarnego programu „NAUTIVELA TEAM” tj. będzie dla niego przygotowana specjalnie spersonalizowana łódka OPTIMIST oraz podpisany roczny kontrakt na jej użytkowanie w ramach specjalnych, odrębnie uzgodnionych warunków!

Srebro wywalczył Wiktor Kruszyński (Yacht Klub Stal Gdynia) a na trzecim miejscu na podium stanął Ksawery Chlebowski (YKP Gdynia).

Eberspächer Puchar MazurEberspächer Puchar MazurEberspächer Puchar MazurEberspächer Puchar Mazur

Mistrzynią Polski Młodzików U13 została Pola Wójcik (Energa Giżycka Grupa Regatowa), drugie miejsce zdobyła Zofia Szczypka (UKS AKŻ Leszcz) a brązowy medal wywalczyła Jadwiga Czwojdrak (UKS Żeglarz Wrocław).

Najmłodszą zawodniczką regat była Anna Ślusarska (Klub Uniwersytecki AZS Uniwersytet Warszawski) urodzona w 2014 roku a najmłodszym zawodnikiem - Jan Brdulak (Spójnia Warszawa) rocznik 2015!

Energa Giżycka Grupa Regatowa zadbała o pakiety startowe dla zawodników i trenerów, codzienne posiłki dla wszystkich uczestników imprezy, nagrody oraz dodatkowe atrakcje - niesłabnącą popularnością cieszył się jak zawsze konkurs budowy z klocków, ale zdecydowanie największe emocje wywołała sobotnia gra terenowa "Na trOPPie giżyckich tajemnic".

Zwycięskim teamem zostały "Owoce" i nagroda w postaci ogromnego koła do ciągania po wodzie JOBE pojechała do Wrocławia.