Streetworking na wakacjach w Poznaniu

Streetworking to pedagodzy ulicy, którzy działają w ramach Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku we ścisłej współpracy z Fundacją Human Lex Instytut z Ełku. Obejmują swoim działaniem głównie dzieci z  trzech  podwórek Wilanowska, Nowowiejska i Jeziorna.

 

Pedagodzy spotykają się z  dziećmi, organizując dla nich różne dodatkowe atrakcje tj. gry, zabawy, obozy, wycieczki.  Tym razem opiekunowie ze swoimi podopiecznymi wybrali się do Poznania.  Ich przygoda z tym pięknym miastem trwała trzy dni.  Zaczęli od poznania historii  miasta, odwiedzając  Ostrów Tumski, muzeum archeologiczne, Rogalowe Muzeum Poznania. Nie pominęli Starego Miasta, Ratusza i Koziołków. To wszystko zrobiło na nich ogromne wrażenie.  Bo przecież Poznań to miasto, które ma duże znaczenie dla historii Polski i posiada architektoniczne piękno.

Podopieczni CPUiIS podczas wycieczki po PoznaniuPodopieczni CPUiIS podczas wycieczki po PoznaniuPodopieczni CPUiIS podczas wycieczki po PoznaniuPodopieczni CPUiIS podczas wycieczki po Poznaniu

Następnego dnia postanowili odwiedzić Nowe ZOO. To idealne miejsce na wycieczkę w Poznaniu nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Nasi uczestnicy bardzo przyjemnie spędzili ten czas, mając możliwość zobaczenia ciekawych gatunków zwierząt. Wśród atrakcji nie zabrakło przejazdu kolejką wąskotorową Maltanka, z której podziwiali przepiękny  krajobraz Jeziora Maltańskiego. Jeszcze tego samego dnia postawili na wieczór treningu umysłowego i ćwiczenie współpracy w grupie w escape room.

 

Ostatni dzień pobytu w Poznaniu to też aktywnie spędzony czas. W tym dniu poznali trochę historii o znanych budowlach i wydarzeniach, które miały miejsce w Polsce. A to wszystko zobaczyli w trochę innej ciekawej wersji, bo w klockach LEGO w HistoryLand w Międzynarodowych Targach Poznańskich. Najwyraźniej ta wycieczka nie zmęczyła naszych podróżników, gdyż jeszcze tego samego dnia skorzystali z parku trampolin, parku linowego i ścianek wspinaczkowych.   

 

Wyjazd wszystkim bardzo się spodobał i na pewno wspomnienia pozostaną na zawsze w ich w pamięci.

 

Tekst i zdjęcia: Beata Górczyńska, CPUiIS