W 2022 r. pomagamy Adasiowi Mantrybie

Adaś Mantryba, to 7 – letni giżycczanin, któremu poświęcamy rok 2022!

 

Zapraszamy i zachęcamy wszystkich mieszkańców Giżycka, na których zawsze możemy liczyć oraz osoby odwiedzające nasze piękne miasto do wspierania tegorocznej akcji charytatywnej poprzez wrzucanie pieniążków do puszek podczas miejskich wydarzeń.
Akcja charytatywna została objęta honorowym patronatem Burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza.

 

Parę słów o Adasiu…

Adaś – jak mówią o nim rodzice „mały przytulasek”, od urodzenia nie był oszczędzany przez los. Na początku trudny poród, później wzmożone napięcie i wielomiesięczna, trudna rehabilitacja, dzięki której Adaś chodzi. Po drodze odwiedziny u kilkunastu lekarzy, różne terapie wspomagające rozwój. To naprawdę dużo jak na takiego malucha. W grudniu 2019 r. po kilkunastu badaniach zdiagnozowano u chłopca chorobę genetyczną (mutacja genu DYRK 1A), która powoduje opóźnienie psychoruchowe i brak mowy. Adaś ma szansę rozwijać się jak każde dziecko, jednak potrzebuje wielokierunkowej i wielospecjalistycznej rehabilitacji. Jego rodzice robią wszystko, co mogą, aby ułatwić mu funkcjonowanie.

 

Na co dzień Adaś, to spokojny i radosny chłopiec. Chodzi do przedszkola, które pomaga mu kształcić i utrwalać umiejętności potrzebne do życia. Bardzo lubi muzykę i grę na instrumentach. Kocha zwierzęta i przy nich bardzo dużo wokalizuje. Rozumie co się do niego mówi. Denerwuje się, kiedy chce coś powiedzieć, a nie może. Wycieczki samochodowe sprawiają mu wiele radości. Interesuje się wieloma rzeczami. Chętnie majsterkuje z tatą albo gotuje z mamą. Jest bardzo opiekuńczy w stosunku do młodszej siostry i bez problemu dzieli się z nią zabawkami. Jest lubiany przez dzieci w przedszkolu. Rodzice bardzo chcieliby, aby Adaś regularnie uczestniczył, w dających wymierne efekty, turnusach logopedycznych, jednak ich koszty przewyższają możliwości finansowe rodziny.

 

Wiem i wierzę w to, że przez tyle lat nie zawiedliście Państwo żadnej zorganizowanej przez Urząd zbiórki dla naszych małych mieszkańców, dlatego serdecznie proszę o ponowne „otwarcie serc” i wspieranie naszych działań, dzięki którym „niemożliwe staje się możliwym”.

 

W imieniu Rodziców Adasia zachęcam również do wspierania akcji dobroczynnej poprzez dokonywanie wpłat na specjalnie założonym portalu pomagam.pl: https://pomagam.pl/zloteslowaadasia

Razem możemy pomóc Adasiowi w walce o zdrowie

 

              Z wyrazami szacunku

 

Koordynator akcji dobroczynnej
z ramienia Burmistrza Giżycka

dr Katarzyna Karolska

Główny Specjalista

Biura Promocji i Polityki Społecznej
Urzędu Miejskiego w Giżycku

 

Adasia można również wesprzeć poprzez przekazanie swojego 1% podatku. Szczegółowe dane: 

  • Adam Mantryba KRS 0000148747 (Fundacja "Przyszłość dla dzieci"), w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” należy wpisać: Adam Mantryba.

Lista organizacji pożytku publicznego z Giżycka
i okolic oraz giżycczanie potrzebujący pomocy.


>>Podopieczni Miasta Giżycka<<