Charytatywne Giżycko

Charytatywne Giżycko

Scroll Indicator
Kontakt Biuletyn Informacji Publicznej

Miasto Giżycko | Podopieczni

Fala

Każdego roku staramy się pomóc naszym najmłodszym mieszkańcom w walce o powrót do zdrowia.

 

Przeprowadziliśmy już wiele akcji charytatywnych, pod patronatem Burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza, dedykowanych co roku jednej potrzebującej osobie, które pozytywnie wpłynęły na sytuacje małych giżycczan oraz ich rodziców w nierównej walce o to, co najważniejsze – zdrowie i życie!

 

Mamy świadomość, że to doraźna pomoc, która jednemu wystarczy do powrotu do zdrowia, a innemu ułatwi w danym roku skorzystanie z dostępnych ofert medycznych, zabiegów i rehabilitacji w celu poprawienia obecnego stanu zdrowia. Cokolwiek byśmy wspólnie nie robili – jest to ogromne wsparcie dla dzieci oraz ich rodziców.

 

Dzięki Państwa pomocy wsparliśmy w walce o zdrowie giżycczan: Krystiana Czyrko, Bartusia Frączka, Adriana Jarosza, Antosia Żochowskiego, Filipa Czerniawskiego, Igorka Kamińskiego i Adasia Mantrybę.

 


W 2023 r. Miasto Giżycko wspiera 7-letniego Wojtusia Kozioła w pozyskiwaniu środków na konieczną rehabilitację. 

Wojtuś Kozioł

 

Wojtuś Kozioł

7-letni Wojtuś zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym i padaczką lekooporną. Chłopiec urodził się jako zdrowe dziecko, jednak w 3. dobie swojego życia przestał oddychać i wystąpiły u Niego silne drgawki. Zdiagnozowano wirusowe zapalenie mózgu. Od 3. miesiące życia jest pod opieką wielu specjalistów i terapeutów. Obecnie Wojtuś porusza się przy pomocy chodzika, mówi bardzo dużo, jednak mowa jest zrozumiała tylko dla najbliższego otoczenia. Rodzice codziennie walczą o to, by w przyszłości Wojtek był samodzielny. Zbiórka wspierana przez Miasto to dla nich szansa na konkretne wsparcie, którą zamierzają wykorzystać.

Wojtusia można wesprzeć poprzez przekazanie swojego 1,5 % podatku. Szczegółowe dane: 

KRS 0000037904 (Fundacja Zdążyć z pomocą),
w rubryce cel szczegółowy 1,5% należy wpisać:
32624 Kozioł Wojciech

 

POMAGAMYWojtuś_kozioł_kopia