Działania

Działania

Scroll Indicator
Kontakt Biuletyn Informacji Publicznej

Miasto Giżycko | Podopieczni

Fala

Każdego roku staramy się pomóc naszym najmłodszym mieszkańcom w walce o powrót do zdrowia.

 

Przeprowadziliśmy już wiele akcji charytatywnych, pod patronatem Burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza, dedykowanych co roku jednej potrzebującej osobie, które pozytywnie wpłynęły na sytuacje małych giżycczan oraz ich rodziców w nierównej walce o to, co najważniejsze – zdrowie i życie!

 

Mamy świadomość, że to doraźna pomoc, która jednemu wystarczy do powrotu do zdrowia, a innemu ułatwi w danym roku skorzystanie z dostępnych ofert medycznych, zabiegów i rehabilitacji w celu poprawienia obecnego stanu zdrowia. Cokolwiek byśmy wspólnie nie robili – jest to ogromne wsparcie dla dzieci oraz ich rodziców.

 

Dzięki Państwa pomocy wsparliśmy w walce o zdrowie giżycczan: Krystiana Czyrko, Bartusia Frączka, Adriana Jarosza, Antosia Żochowskiego, Filipa Czerniawskiego i Igorka Kamińskiego

 


W 2022 r. Miasto Giżycko wspiera 7-letniego Adasia Mantrybę w pozyskiwaniu środków na konieczną rehabilitację. 

 

Adam Mantryba (ur. 2015 r.)

Historia choroby Adasia rozpoczęła się już w dniu narodzin. Trudny poród spowodował wzmożone napięcie mięśniowe i konieczność przeprowadzenia wielomiesięcznej, ciężkiej rehabilitacji, jednak niezwykle ważnej, bo to dzięki niej, Adaś chodzi. W grudniu 2019 r. zdiagnozowano u chłopca chorobę genetyczną (mutacja genu DYRK 1A), która powoduje opóźnienie psychoruchowe i brak mowy. Adaś ma szansę rozwijać się jak każde dziecko, jednak potrzebuje wielokierunkowej i wielospecjalistycznej rehabilitacji. Jego rodzice robią wszystko, co mogą, aby ułatwić mu funkcjonowanie.

 

Na co dzień Adaś, to spokojny i radosny chłopiec. Chodzi do przedszkola, które pomaga mu kształcić i utrwalać umiejętności potrzebne do życia. Bardzo lubi muzykę i grę na instrumentach. Kocha zwierzęta i przy nich bardzo dużo wokalizuje. Rozumie co się do niego mówi. Denerwuje się tylko, kiedy chce coś powiedzieć, a nie może.

Wiele radości sprawiają mu wycieczki samochodowe, majsterkowanie z tatą i gotowanie z mamą. Jest bardzo opiekuńczy w stosunku do młodszej siostry. Jest lubiany przez dzieci w przedszkolu. Rodzice marzą, by regularnie uczestniczył w turnusach logopedyczny, jednak koszty przewyższają ich możliwości finansowe.

 

W imieniu Rodziców Adasia zachęcamy do wspierania akcji dobroczynnej poprzez dokonywanie wpłat na portalu pomagam.pl: https://pomagam.pl/zloteslowaadasia

 

 

Adasia można również wesprzeć poprzez przekazania swojego 1% podatku. Szczegółowe dane: 

  • Adam Mantryba KRS 0000148747 (Fundacja "Przyszłość dla dzieci"), w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” należy wpisać: Adam Mantryba.