Małe miasto w wielkim świecie | Wojciech Łukowski

Profesor Wojciech Łukowski po ponad 5 latach pracy wydał wyjątkową książkę o Giżycku. „Małe miasto w wielkim świecie”, to opowieść o Giżycku – naszym niewielkim, mazurskim mieście i jego mieszkańcach, również tych, którzy z niego wyjechali.

 

Okładka książki

Książka jest próbą odpowiedzi na pytanie o to, co jest ważne w życiu miasta i co jest ważne w życiu człowieka. Jest to książka o społecznej i przestrzennej ruchliwości mieszkańców Giżycka, którzy w zmieniających się kontekstach musieli radzić sobie z gospodarowaniem zasobami […]. To socjologiczno-antropologiczny fresk ukazujący powiązania (figuracje), w jakie uwikłani byli i są ludzie migrujący z małego miasta, niekiedy doń powracający. To opis powiązań i ich konsekwencji, opis splotu zdarzeń, w których rodzina-środowisko małego miasta – polskie/światowe metropolie formują życie -  podsumowuje dr hab. Jacek Poniedziałek, prof. UMK.

 

Autor opowiadał o książce podczas uroczystości zakończenia roku Giżyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którego jest wykładowcą. Jeden egzemplarz został przekazany na ręce Pani Dyrektor CPUiIS Ewy Ostrowskiej. Książka jest dostępna w lokalnej księgarni Odeon.

Więcej na stronie wydawnictwa https://scholar.com.pl/pl/nowosci/1-male-miasto-w-wielkim-swiecie.html

 

Wojciech Łukowski