XLIV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Giżycku

XLIV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Giżycku
 • Kiedy

  3 Lipca 2022 ● 19:00

 • Gdzie

  ulica: Staszica 11/1
  Giżycko

 • Wstęp

  wstęp wolny

 • Organizator

  Centrum Animacji KOA

 • Telefon

 • E-mail

Zapraszamy na koncerty w każdą niedzielę lipca i sierpnia o godz. 19.00 w Kościele Ewangelicko – Augsburskim w Giżycku.

 

Koncert inauguracyjny XLIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Giżycku.

3 lipca godz. 19.00 | Kościół Ewangelicko - Augsburski.

 

Wystąpi Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, która powstała w 1977 roku jako Łomżyńska Orkiestra Kameralna. W ciągu 40-letniego okresu swego istnienia dała ponad tysiąc koncertów w kraju i poza jego granicami. Otrzymała również wiele nagród za działalność i wkład w rozwój kultury muzycznej, m.in. "Podlaską Marką Roku 2018".
Dyrektorami orkiestry byli kolejno: Mieczysław Szymański, Henryk Szwedo i Tadeusz Chachaj, który odchodząc ze swego stanowiska otrzymał z rąk następcy tytuł honorowego I dyrygenta. Od roku 2004 funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego Filharmonii pełni Jan Miłosz Zarzycki.

JAN_MIŁOSZ_ZARZYCKI 
Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży gościła wielu znakomitych solistów, wśród których są między innymi: Eugen Indjic, Krzysztof Jakowicz, Konstanty Andrzej Kulka, Wiesław Ochman, Grażyna Brodzińska, Piotr Paleczny. Za pulpitem dyrygenckim stawali mistrzowie batuty: Tomasz Bugaj, Pierangelo Gelmini, Jerzy Maksymiuk, Marek Pijarowski, Mirosław Jacek Błaszczyk, Stefan Fraas, Giancarlo De Lorenzo, Peder Rensvik, Jerzy Salwarowski, Józef Wiłkomirski.
Łomżyńscy Filharmonicy brali udział w wielu prestiżowych festiwalach muzycznych m.in. Kristiansund Kirke Kunst Kulturfestival (Norwegia), Klaipeda Music Spring (Litwa), Festiwalu Užutrakio Vakarai w Trokach (Litwa), Festiwalu Pieśń znad Solcy w Solecznikach (Litwa), Festiwalu „Muzyka w Pałacu Balińskich w Jaszunach" (Litwa), Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Kantata” w Giżycku, Festiwalu Moniuszkowskim Podlasia oraz Festiwalu Operetkowo-Operowym na Mazowszu. Występowali również w ramach I Warszawskiego Turnieju Tenorów (Sala Kongresowa), VI Międzynarodowego Konkursu Duetów Fortepianowych w Białymstoku, koncertów czwartkowych w Filharmonii Narodowej oraz Koncertów Królewskich w Wilanowie. Orkiestra wzmacnia polskie tradycje kulturalne w rejonie przygranicznym koncertując na Litwie i Białorusi (Grodno). W 2009 roku FKWL odbyła tournée koncertowe po Francji a w 2012 koncertowała w Norwegii.
Łomżyńscy Filharmonicy mają w swoim dorobku trzynaście płyt, z których jedna otrzymała nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego FRYDERYK 2019, pięć otrzymało nominacje do nagrody FRYDERYK oraz jedna - do International Classical Music Awards.
Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki "Sacrum et Musica", którego pierwsza edycja odbyła się w 2005 roku a także cyklu koncertów "Muzyczne wieczory u Lutosławskich".

 

W Giżycku będziemy gościć:

Jana Miłosza Zarzyckiego - dyrektor i dyrygent,
Yeyoung Sohn z Korei Płd - sopran,

Julię Majewską - skrzypce.

 

koncert_organowe_Plakat 

Festiwal realizowany ze środków Miasta Giżycka, objęty patronatem Burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza.

fot. Organizator