Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" wystąpi w Giżycku!

Artyści z Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny wystąpią w Giżycku! Niepowtarzalna okazja, by posłuchać i zobaczyć "Śląsk" na Mazurach już w sobotę i niedzielę 6 i 7 sierpnia w Porcie Ekomarina Giżycko. Wszystko w ramach specjalnej akcji "Śląskie na Mazurach", która zawita do nas na w weekend.

 

Zespół "Śląsk"

Port Ekomarina Giżycko

6 sierpnia godz. 11.30-12.00, 14.00-14.30, 18.00-18.30

7 sierpnia godz. 10.30-11.00, 14.00-14.30, 15.00-15.30

 

Zapraszamy wstęp wolny!

Szczegółowy program występów i śląskich atrakcji

 

 

O zespole "Śląsk"

 

Droga do dzisiejszej wielkości Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” rozpoczęła się 1 lipca 1953 roku. Stanisław Hadyna wraz z Elwirą Kamińską stworzyli solidne podstawy współczesnego kunsztu artystycznego „Śląska”. Biorąc pod uwagę dzisiejsze bogactwo repertuaru, niezliczone nagrody i około 200 corocznie dawanych koncertów – widać wyraźnie, jak bardzo Zespół pracował nad dążeniem do perfekcji i najwyższej maestrii. Te dwa pojęcia były hasłem przewodnim kilku pokoleń wspaniałych pedagogów i tysięcy młodych ludzi, dla których „Śląsk” był pasją i sposobem na życie. Dzięki nim miano ambasadora polskiej kultury oraz propagatora jej ludowego wymiaru jest w pełni zasłużone. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” jest zespołem artystycznym o ogromnych możliwościach wykonawczych, występującym nie tylko na wielkich światowych scenach, lecz także w miejscowościach na co dzień pozbawionych dostępu do wartościowych propozycji kulturalnych. Nadrzędną ideą jego działania jest ukazywanie bogactwa kultury śląskiej na tle spuścizny innych regionów kraju.

Ponadstuosobowy skład artystyczny obejmuje chór, balet i orkiestrę. Współpraca z autorytetami w dziedzinie kulturoznawstwa to potencjał, gwarantujący realizację widowisk na najwyższym poziomie. Przyniósł on Zespołowi uznanie na całym świecie, liczne nagrody i dyplomy honorowe. „Śląsk” odwiedził 44 kraje na pięciu kontynentach, dał ponad 8 tysięcy koncertów dla ponad 26 milionów widzów.

 

Giżycko odwiedzi kilku muzyków, na występ których serdecznie już teraz zapraszamy!

 

Informacje o zespole i foto: http://zespolslask.pl