ZIMOWA PORA NA GIŻYCKO!

Gdzie w tegoroczne ferie? Zapraszamy do Giżycka! Giżycko wygląda przepięknie pokryte białym, śnieżnym puchem. Znane miejsca nabierają nowego, bajkowego charakteru. 

Uliczki, kładki, parki zapraszają na zimowe spacery, a skute lodem jezioro Niegocin do podziwiania swojej ogromnej, błyszczącej tafli i do lodowatych kąpieli. Gdy mróz odpowiednio zetnie wodę, jezioro zamienia się w arenę sportów zimowych.

 

Zimą koniecznie spróbować trzeba bojerów, którymi można polatać na zamarzniętych jeziorach. W okresie zimowym jeziora amatorów bojerów przyciągają z całego świata. Polecamy też narty biegowe, skutery śnieżne, snow i ice kiting, nurkowanie pod lodem i podlodowe wędkowanie, łyżwy na giżyckim lodowisku i oczywiście kuligi kończone ogniskami i wieczorami przy kominku. W okolicy Giżycka znajduje się również nowoczesny wyciąg narciarski Okrągłe. A ciekawostką może być fakt posiadania przez Giżycko w okresie międzywojennym skoczni narciarskiej na jeziorze Niegocin. Do przyjazdu na Mazury zachęca sama natura, jedyne w swoim rodzaju zimowe plenery, krystalicznie czyste powietrze i przepiękne tereny do aktywnego wypoczynku.

Zapraszamy na piękne zimowe ferie!

Polecamy także ofertę zajęć przygotowanych przez giżyckie jednostki https://gizycko.pl/ferie-zimowe-w-gizycku-2024/