Zuzanna Pietrzak | II Koncerty Fortepianowe i Kameralne

Zuzanna Pietrzak | II Koncerty Fortepianowe i Kameralne
 • Kiedy

  21 Lipca 2022 ● 18:00

  21 Lipca 2022● 20:00

 • Gdzie

  ulica: Kolejowa
  Nr domu: 22
  11-500 Giżycko

 • Wstęp

  wstęp wolny

 • Organizator

  Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Giżycku

 • E-mail

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Giżycku zaprasza na drugą edycję wakacyjnego cyklu koncertów fortepianowych w sali koncertowej szkoły. W ramach festiwalu, w sali koncertowej giżyckiej szkoły, prezentują się młodzi, wyjątkowo zdolni artyści odnoszący liczne międzynarodowe sukcesy.

ZUZANNA PIETRZAK

21 lipca | 18.00

 

II Letnie Koncerty Fortepianowe i Kameralne

sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej

WSTĘP WOLNY

 

KONCERTY W RAMACH CYKLU

 

 

Zuzanna Pietrzak, urodzona 21 sierpnia 1997 roku w Łodzi, w wieku siedmiu lat rozpoczęła grę na fortepianie w klasie mgr Renaty Płażewskiej-Kryachok w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi. W 2019 roku ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Alicji Palety-Bugaj. Podczas studiów doskonaliła umiejętności w zakresie kameralistyki fortepianowej u dra Roberta Morawskiego. Obecnie jest studentką Konzertexamen w klasie prof. Huberta Rutkowskiego w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu.

 

Zuzanna Pietrzak dała się poznać międzynarodowej publiczności dzięki dwukrotnemu występowi na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Warszawie w latach 2015 i 2021. Dzięki temu miała okazję występować w wielu ważnych salach koncertowych związanych z Chopinem w Polsce i na świecie, a także uczestniczyć w min. następujących festiwalach: Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju, festiwal Chopin i jego Europa w Warszawie, czy Rubinstein Piano Festival w Łodzi. Grała również w Filharmonii Narodowej, Filharmonii Łódzkiej, w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, na Uniwersytecie Oksfordzkim, w Ambasadzie RP w Paryżu, na EXPO 2015 w Mediolanie i EXPO 2020 w Dubaju.

Koncertowała w Polsce, Anglii, Niemczech, Francji, Włoszech, na Litwie, w Maroko, Japonii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zadebiutowała z orkiestrą jako czternastolatka wykonując I Koncert fortepianowy e-moll Fryderyka Chopina. Jest również laureatką wielu prestiżowych konkursów w Polsce i zagranicą. Do najważniejszych osiągnięć należą: I nagroda na Elyse-Meyer-Wettbewerb w 2022 roku, II nagroda na 4th Theodor Leschetizky International Piano Competition w Hamburgu w  2020, zdobycie tytułu finalistki w 50. Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Warszawie również w 2020 roku, I nagroda w 4th International Piano Competition „Piano Talents” w Mediolanie w 2014, Grand Prix na 14th International Piano Competition „Performance without limits” w Druskiennikach na Litwie, II nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym ,,Chopinowskie Interpretacje Młodych” w Żychlinie w 2017. W 2018 roku zadebiutowała z Hamburger Symphoniker wykonując IX Koncert fortepianowy Es-dur Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Zuzanna Pietrzak jest stypendystką Fundacji Yamaha, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, a także dwukrotną stypendystką Marszałka Województwa Łódzkiego. Otrzymała również prestiżowe stypendium „Młoda Polska” w 2017 roku.

 

Zuzanna Pietrzak