PSONI po raz kolejny w kreatywny sposób świętuje Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną przypada 5 maja, ale w Giżycku będziemy świętować już od 30 kwietnia. 

Warsztat Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Giżycku już po raz kolejny wykorzystuje tę wyjątkową okazję, by pokazać, że każdy z nas ma równe prawa do aktywnego udziału w życiu społecznym, rodzinnym oraz zawodowym. Uczestnicy i uczestniczki warsztatu terapii zajęciowej Niepubliczny Zespół Placówek Oświatowych PSONI Koło w Giżycku przygotowali z tej okazji specjalną akcję.

 

30 kwietnia zapraszają mieszkańców na Pasaż Portowy w godzinach 9.00 - 13.00. Będą opowiadać o swojej działalności oraz chwalić się wykonanymi własnoręcznie przedmiotami i ozdobami. Będą zapraszać do wspólnych zdjęć i rozdawać pióra przyjaźni. Ponownie organizują także akcję ze skrzatami w roli głównej.

 

Już kwietnia (wtorek) aż 9 naszych skrzatów schowa się w różnych miejscach na terenie naszego pięknego miasta Giżycka! Mogą schować się na przykład:

    • za drzewem
    • gdzieś w trawie
    • za ławką
    •  "gdzieś"

Skrzaty zostały wykonane w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Siedliskach. Ta osoba, która znajdzie skrzata, może zabrać go do swojego domu. Skrzatowi na pewno spodoba się jego nowy dom! - zapraszają do udziału organizatorzy na swojej stronie

https://fb.watch/rF_drk2Ab4/  

 

Psoni

Fot. z zasobów PSONI