Ferie zimowe w Giżycku rozpoczęte!

Pierwszy dzień ferii ze śniegiem nie może zwiastować nic innego niż udany zimowy wypoczynek! Tak właśnie rozpoczął się 23 stycznia w Giżycku.

Jedyne w swoim rodzaju zimowe plenery, krystalicznie czyste powietrze, bezkres jezior, błogi spokój i cisza - to bezcenna lista atrakcji czekająca na tych, którzy zdecydowali się spędzić przerwę zimową w Giżycku.

 

AKTYWNIE NA MAZURACH

 

Śnieżna zima w Giżycku to mnóstwo opcji na aktywne spędzenie czasu. Zwolennicy tej formy mogą się wybrać na długą pieszą wędrówkę, narty biegowe, skutery śnieżne, snowkiting, wędkowanie, morsowanie, jazdę konną czy klimatyczne kuligi z ogniskami. W mroźniejsze zimy, gdy okoliczne jeziora zamieniają się w ogromne ślizgawki, do powyższych atrakcji dochodzi latanie bojerami, icekitting, biegi łyżwiarskie po jeziorach, a nawet podlodowe nurkowanie! W okolicy Giżycka znajduje się również nowoczesny wyciąg narciarski Okrągłe. 

 

Baza firm oferujących organizację aktywnego wypoczynku


 

Giżycki Klub Morsów "Zimny Ptak"


Wynajem nart biegowych


XIII Zimowy Spływ Kajakowy ŁAŹNĄ STRUGĄ
11 lutego 2022
Wyjazd: Folwark Łękuk, godzina 11.00

 

Spływ kajakowy

Fot. https://www.facebook.com/events/484884200275263/

 


 

Okrągłe – Pensjonat Sielanka, Narty, Safari

czeka na miłośników sportów zimowych

codziennie w godzinach 10.00-20.00. Szczegóły na stronie organizatora

 

 

 

TRADYCYJNY WYPOCZYNEK

 

Giżycko jest miejscem odpowiednim zarówno dla aktywnych kochających wszelkie sporty zimowe, jak i dla leniuchów wolących chillout w dobrej knajpce "z widokiem", bo takich w Giżycku nie brakuje. Rodziny docenią mnogość miejsc wartych odwiedzenia np. Twierdza Boyen, zamek krzyżacki i mieszcząca się w nim kręgielnia czy basen, Kino Nowa Fala, całoroczne lodowisko, liczne sale zabaw, okoliczny Park Wodny Wilkasy. Dojrzali goście zakochają się w klimatycznych uliczkach, nabrzeżu i ścieżkach rekreacyjnych, które można odkrywać np. podczas nordic walkingu.

 

Lodowisko


Kino Nowa Fala


 

Baza restaruracji z Giżycka i okolic


Park Wodny Wilkasy


 

Kręgle w zamku krzyżackim


 

Wizyta w Twierdzy Boyen: twierdza.gizycko.pl/


Twierdza Boyen

 

Więcej o feriach zorganizowanych dla dzieci na terenie Giżycka na https://gizycko.pl/ferie-zimowe-w-gizycku-23-stycznia-6-lutego/