Giżycko Air Show Prolog | Będzie odlotowo!

Giżycko Air Show Prolog to zapowiedź nowej lotniczej imprezy planowanej w Giżycku! Już 31 sierpnia o 18.30 spotykamy się na Plaży Miejskiej w Giżycku, by zaprezentować styl przyszłorocznych pokazów!

Ramowy program Giżycko Air Show Prolog zapowiada się bardzo interesująco! W widowiskowych pokazach lotniczych wezmą udział najlepsze załogi z Polski i zagranicy. Gospodarzem wydarzenia jest miasto Giżycko. Za organizację techniczną odpowiada Grupa Falco.

 


PROGRAM
GIŻYCKO AIR SHOW Prolog 

31 sierpnia czwartek godz. 18.30 - 21.15 | plaża miejska w Giżycku


 

18.30

POWITANIE GOŚCI

18.40 - 20.00

BLOK POKAZOWY DZIENNY

20.00 - 20.30

KONCERT ZESPOŁU ViolLadies przy akompaniamencie palników na ogrzane powietrze

20.30- 21.15

BLOK POKAZÓW NOCNYCH

 

Loty widokowe śmigłowcem 

Od 15.00 do 20.00 będzie możliwość skorzystania również odpłatnie z lotów widokowych śmigłowcem. Loty będą realizowane aż do niedzieli 3 września z Mazury Residence koło Giżycka. Telefon kontaktowy w sprawie lotów śmigłowcem: 504 987 771. Więcej

Śmigłowiec

Fot. Andrzej Kuczyński


 

WYSTĄPIĄ

Grupa skoczków Sky Magic

Pozytywnie zakręceni ludzie, którzy opuszczają sprawne samoloty i śmigłowce. Mowa oczywiście o drużynie skoczków spadochronowych i to tej najlepszej. Dlaczego Sky Magic? Bo pokazują magię w powietrzu. Podczas każdego skoku towarzyszą im dymy i pirotechnika.

Sky Magic

Fot. Husky


Akrobacje motoparalotniowe Paweł Lojak Kozarzewski
- motoparalotniarz, wielokrotny reprezentant i medalista Polskiej Motoparalotniowej Kadry Narodowej, aktualnie trener Narodowej Reprezentacji Kataru w tym sporcie. Jego osiągnięcia mogą być przykładem jak dzięki determinacji i talentowi można odnosić sukcesy. Paweł uwielbia latać do góry nogami, co udowodni nam w Giżycku.

Paweł Kozarzewski

Fot. materiał organizatora (Grupa Falco)


Akrobacje samolotowe Marek Choim samolot EXtra 300

Marek Choim - pilot z wyboru serca. Za sterami swojego samolotu Extra 330SC, zaprojektowanego do sprostania wyzwaniom najwyższej klasy akrobacji lotniczej, zaprezentuje swój kunszt pilotażu. Na tym nie koniec niespodzianek. Samolot ten, dodatkowo uzbrojony jest w wytwornicę dymu oraz pirotechnikę. Czy może być lepsze połączenie?   
Marek Choim

Fot. Sławek Krajniewski


Akrobacje wiatrakowiec Tercel Romuald Owedyk

Kolejny podniebny artysta to wiatrakowiec polskiej produkcji o nazwie Tercel. Wiatrakowiec to połączenie helikoptera i samolotu. Wirnik napędzany jest przez powietrze, generuje i kontroluje siłę nośną, ponieważ wykonuje autorotację. Warto zobaczyć to wciąż jeszcze nowe urządzenie. Za sterami doświadczony pilot Romuald Owedyk.

Wiatrakowiec

Fot. Aviation Artur Trendak


Bushcat Demo Team

Słysząc dźwięk syreny kolejowej, rozglądamy się wypatrując pociągu. Podczas naszego wydarzenia trzeba będzie skierować wzrok trochę wyżej, w poszukiwaniu kolorowego samolotu z Bushcat Demo Team. Pokazy tej grupy wyróżnia nie tylko wyjątkowy, jak dla samolotów dźwięk, ale także pirotechnika i dymy. Warto wspomnieć, że samolot ten, od początku do końca został zbudowany rękami pary, którą tworzy Dominik Motoła oraz Magdalena Taczkowska. Przez blisko dwa lata para ta, publikowała vlogi na kanale „Budujemy Samolot” na platformie YouTube, przedstawiając krok po kroku, etapy budowy i rejestracji samolotu.Bush Demo Team

Fot. materiał organizatora (Grupa Falco) 

 

Bolkow 105

Śmigłowiec Bölkow Bo 105 to absolutna legenda lotnictwa. Pokaz akrobacji lotniczej z dymami oraz pirotechniką zwłaszcza w nocy daje spektakularne efekty. Za sterami zasiada bardzo doświadczony pilot-instruktor Maciej Dominiak.Bolkow 105

Fot. Mikolaj Salanski


Grupa Airborne Pyrotechnics 

Jedna z najlepszych grup pokazów nocnych. Na niebie zaprezentują się brytyjscy piloci, ojciec i syn, Tim i Tom Dews w swoich motoszybowcach Grob 109b. Ich pokaz to majestatyczne dzieło artystyczne, ognia pirotechniki i muzyki.

Fot. Mike Read


Flyboard team | Latające papcie

Połączenie trzech żywiołów, wody, powietrza i ognia. Pokaz dzienny i nocny motoparalotni połączony z pokazami flyboardów, robiących za „żywe pylony” oraz okraszony efektami pirotechnicznymi, stworzy wyjątkowe widowisko, które z pewnością zrobi wrażenie na każdym uczestniku Giżycko Air Show.

Flyboard

Fot. Piotr Ficek

ZAPRASZAMY!

 

Plakat

Współautorami plakatu są Michalina Balcerzewska - grafik komputerowy współpracujący z Grupą Falco od lat oraz znany bydgoski fotograf Lech Kałużny. Jego prace można oglądać tutaj.  

 

Pokazy realizowane są we współpracy ze stowarzyszeniem Grupa Falco 2, która podjęła wyzwanie i szykuje nam podniebną ucztę na koniec wakacji!