Galeria Sztuki Schron | otwarcie 6 sierpnia

Wystawy najwybitniejszych malarzy z całego świata - właśnie w Giżycku, w Galerii Sztuki Schron.

Zapraszamy na bardzo wyczekiwane przez wszystkich otwarcie Galerii Sztuki Schron Giżycko i towarzyszące w tym szczególnym dniu wyjątkowe dla miłośników sztuki wydarzenie - wernisaż wystawy "Randez-vous ze sztuką" z dziełami najbardziej znanych malarzy.

 

6 sierpnia niedziela godz. 16.00 | Galeria Sztuki Schron Giżycko, plac Grunwaldzki 1 A.

 

Bez względu na to, czy bardziej cenicie sobie sztukę starych mistrzów, czy współczesne formy wyrazu, artystów polskich, czy zagranicznych, malarzy powszechnie rozpoznawalnych, czy młodych adeptów sztuki - w Galerii Schron znajdziecie coś dla siebie. To słowa Dariusza Matyjasa z Mazurskiej Fundacji Sztuki Art Progress, pomysłodawcy powstania galerii, a także realizatora i inwestora całego przedsięwzięcia.

 

Podstawę kolekcji, dostępnej bezpłatnie dla mieszkańców i turystów będzie stanowić 100 najcenniejszych dzieł artystów m. in.: Rembrandt, Dürer, Picasso, Dali, Beksiński.

 

Galeria sztuki Schron z pewnością wpisze się w kulturalną mapę Giżycka i będzie stanowić ciekawy punkt do odwiedzania, zarówno przez uczniów, innych mieszkańców regionu, jak i turystów. Będzie także niezwykłym narzędziem do wspierania twórczości lokalnych artystów z różnych dziedzin sztuki.

 

Galera będzie czynna codziennie od 12.00 do 20.00. Zapraszamy.

 

 

Wydarzenie kulturalne współfinansowane ze środków budżetowych miasta Giżycka

 

Więcej o galerii gizycko.pl/budowa-galerii-w-schronie-na-ostatniej-prostej/

fot. gizycko.pl. K. Zadroga